• Utama
  • Info Korporat
  • Pengenalan
  • Senarai Mantan Ketua Penolong Pegawai Daerah Selama
      NAMA KETUA PENOLONG PEGAWAI DAERAH SELAMA             TAHUN PERKHIDMATAN      
YM RAJA CHULAN B. SULTAN ABDULLAH 1890-1900
EN. WAN MOHD ISA BIN NGAH IBRAHIM   1900-1922
 YM RAJA SALIM  1922-1925
 YM RAJA AMAN SHAH BIN RAJA HARUN  1925-1927
 EN. MUSTAPHA AL BAKHRI 1927-1930 
 EN. OTHMAN BIN TALIB 1930-1933 
 YM RAJA ZAINAL AZMAN SHAH BIN RAJA CHULAN  1933-1935
 EN. MOHD YUSUF BIN MAHMUD  1935-1936
 EN. WAN HAMIRUDDIN (TEMENGGONG)  1936-1938
 EN. MAAROF BIN ZAKARIA  1938-1940
 EN. MOHD YUSUF BIN MAHMUD  1940
PERANG DUNIA KEDUA MALAYA DIBAWAH PEMERINTAHAN JEPUN  
 EN. SULAIMAN   1944-1945
 EN. D.N TEMAR (KAPTEN)  -1945
 EN. A.M.W MC ALISTER   1945-15.2.1946
 EN. T.B. JOHN  15.2.1946-10.4.1946
 EN. ISMAIL BIN JAN   10.4.1946-6.4.1947
 EN. ABDULLAH BIN SAAD   6.4.1947-10.9.1948
 YM RAJA ZAINAL AZMAN SHAH BIN RAJA HARUN  10.9.1948-5.9.1950
 EN. ISMAIL BIN PANJANG ARIFF  5.9.1950-1952
 EN. ABD AZIZ BIN YEOP   1952-1953
 EN. ANUAR BIN LOPE ABD. SHUKUR  1953-1955
 EN. CHIK OSMAN BIN CHIK AMIN   1955-1957
 EN. WAN SALAHUDDIN BIN WAN ISMAIL  1957-1959
 EN. AZIZUL RAHMAN BIN AZIZ  1959-16.3.1962
 EN. AHMAD SOHOR BIN YEOP AHMAD   MAC 1962 - DIS 1962
 EN. ZAINUDDIN BACHIK  DIS 62 - APRIL 63 
 EN. AHMAD SALEHUDDIN BIN AHMAD APRIL 63- JULAI 64 
 EN. ZAINAL ABIDIN BIN HJ. NORDIN  JULAI 64- JUN 65
 EN. ABDUL HAMIN BIN HJ. ABU BAKAR  JUN 65 - JAN 68
 EN. AHMAD SHARIFF BIN ABDUL RASHID  JAN 68- OGOS 68
 EN. OSMAN BIN MD. NOOR  OGOS 68 - OCT 69
 EN. IBRAHIM BIN ABDULLAH   OCT 69 - MEI 71
 EN. ISMAIL BIN SHAH BUDIN   MEI 71 - OGOS 71
 EN. MAT ZAHURI BIN SALLEH  OGOS 71 - DIS 71
 EN. ALWI BIN MAT YAAKUP  MAC 72 - SEPT 73
 EN. RAJA MAHMUD BIN RAJA MUHAMAD   OCT 73 - FEB 75
 EN. ISMAIL BIN DOLLAH HARUN   FEB 75 - NOV 76
 EN. MOHD SHARIFF BIN HJ. OMAR  NOV 76 - DIS 80
EN. ARSHAD BIN SAID  JAN 80 - JAN 86
EN. FUADDIN BIN HJ. KAMARUDDIN  FEB 86- OGOS 89
TUAN HJ. ANWAR BIN TUAN HJ. ABDUL RAHMAN  16 JAN 91-31 MAY 93
TUAN HJ. NGAH BIN SENIK 16 JULAI  93 - 16 FEB 98
TUAN HJ. KAMARUL ZAMAN BIN ABDUL HAMID  16 FEB 98 - 16 NOV 03
EN. SHAHRIL BIN DATO' ISMAIL  1 JAN 04 - 1 NOV 2007
TUAN HJ. MOHAMMAD YUSOFF BIN ABUSTAN  1 FEB 08 - 16 JULAI 2013
EN. EMY SAZRI BIN MOHD ISA  17 JULAI 2013 - 1 JUN 2014
EN. MUHAMMAD NAZRI BIN ABDULLAH  2 JUN 2014 - 15 OCT 2015
EN.MOHD AMZARI BIN MOHD ARZAMI 16 OCT 2015

Offcanvas

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.